top of page

KONFERENCJE

1675626639708.jfif
Odbiór dyplomu ODKRYCIE ROKU 2023 przez EPPA - OKNOREC.jpg

STOLARKA VIP

Podczas 7 edycji “STOLARKA VIP" (20 – 21.09.2023) EPPA Polska otrzymała nagrodę “Odkrycie roku" za projekt OKNOREC.

 

Przyznana nagroda i zwrócenie uwagi kapituły konkursu “Odkrycie Roku” organizowanego przez Stolarka VIP na działania Stowarzyszenia EPPA I projekt recyklingowy OKNOREC podkreślają wagę aktywności w zakresie zagospodarowania produktów budowlanych w procesie termomodernizacji budynków w Polsce. Przykład działania w branży producentów, dystrybutorów oraz firm montujących okna jest rzeczywiście pierwszym tego typu projektem w branży stolarki okiennej, a być może także materiałów budowlanych w Polsce.

 

Odebrana nagroda niech będzie zachętą nie tylko dla EPPA do wzmożonych działań, ale zwłaszcza dla firm, które mogą przyłączyć się do projektu recyklingowego OKNOREC, aby zjednoczyć wspólne siły. Zapraszam managerów z branży stolarki okiennej, aby przyłączyli się do projektu, do grona firm, które normalnie konkurują ze sobą na rynku, ale zdecydowały się połączyć siły w celu ochrony klimatu i minimalizowania tworzonych odpadów budowlanych”: - zachęca w swojej wypowiedzi Marek Karwowski general manager EPPA Polska, który odebrał wraz Karolem Pięta – Project Manager EPPA Polska nagrodę w trakcie trwania VIII Międzynarodowego Forum Stolarki VIP.

 

"Program Odkrycie Roku organizowany przez Stolarka VIP powstał z myślą o produktach czy usługach nowych, innowacyjnych, ekologicznych, które funkcjonują na rynku od stosunkowo niedługiego czasu. Taką nagrodę otrzymują nieliczne firmy czy producenci. O jej przyznaniu decyduje Kapituła programu pod okiem Stolarka VIP, która w procesie decyzyjnym ocenia przede wszystkim innowacyjny charakter produktu, który będzie odpowiadał na potrzeby branży, konsumentów i architektów”: – podkreśla Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

KONGRES POID

Artboard 1.png

Kongres POiD to dwudniowa konferencja, która gromadzi największych producentów okien w Polsce.

Więcej informacji na temat poszczególnych edycji wydarzenia znajdą Państwo tutaj: https://kongres.poid.eu/

Walne Zgromadzenie odbyło się w Warszawie wraz z krajową konferencją POID (24-25 maja), w czasie której EPPA miała zaszczyt zaprojektować pełny blok konferencyjny pierwszego popołudnia. Blok konferencyjny koncentrował się wokół tematu "Dlaczego Zielony Ład potrzebuje systemów okiennych PCW", w którym wzięli udział szanowni goście, w tym europoseł Hetman (EPL), który wygłosił przemówienie na temat znaczenia unijnego rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych dla polskiego rynku.

 

Oscar Nieto z Komisji Europejskiej przedstawił również prezentację na temat przeglądu rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych i przyszłych wymogów legislacyjnych dotyczących oznakowania CE okien. "Biorąc pod uwagę trwający proces legislacji i ogólny postęp w rewizji Rozporządzenia o Wyrobach Budowlanych, branża okienna może spodziewać się wejścia w życie swojej nowej zharmonizowanej normy za mniej niż 5 lat – jeśli rozpocznie rewizję swoich zasad już teraz” wyjaśnił Oscar Nieto.

 

Podczas konferencji EPPA z dumą ogłosiła uruchomienie w Polsce projektu zbiórki i recyklingu okien PCW OKNOREC. Inicjatywa pod przewodnictwem Marka Karwowskiego i Karola Pięty ma na celu podniesienie świadomości na temat możliwości recyklingu starych profili PCW z okien. Głównym celem projektu jest usprawnienie procesów zbiórki profili PCW, zapewnienie ich właściwego recyklingu i minimalizacja odpadów. Projekt OKNOREC świetnie wpisuje się w nadrzędne cele EPPA w ramach zobowiązania do zrównoważonego rozwoju VinylPlus 2030. Eurodeputowany poseł Hetman również zadeklarował, że: “trzyma kciuki za projekt OKNOREC", bowiem jak wyjaśnił podczas swojej prezentacji na konferencji, branża dostawców systemów okiennych PCW jest zdeterminowana, aby kontynuować budowę sieci powiązań, które utrzymują PCW ze starych okien w zamkniętym obiegu.

BUDMA

Zespół EPPA był w pełni obecny podczas targów BUDMA zorganizowanych w Poznaniu w dniach 31 stycznia – 3 lutego 2023 roku. Po raz pierwszy na imprezie w Polsce EPPA pojawiła się na targach z oficjalnym stoiskiem. Stoisko EPPA cieszyło się sporym powodzeniem, gdyż odwiedziło je wielu przedstawicieli branży. Zwiększona obecność EPPA na polskim rynku została przyjęta z obietnicą dalszego wsparcia. Członkowie POiD otwarcie mówili o wspólnych pomysłach na realizację wizji i misji EPPA w Polsce.

Podczas targów BUDMA EPPA zorganizowała konferencję pt. „Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu”. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem producentów profili okiennych PCW w Polsce. Konferencja zakończyła się owocną dyskusją panelową, podczas której EPPA podzieliła się swoim pomysłem na połączenie w najbliższej przyszłości punktów zbiórki w Polsce dla firm zajmujących się recyklingiem i transportem okien z producentami.

Lista prelegentów biorących udział w konferencji:

  • Paweł Ciepły - Dyrektor Zarządzający VEKA

  • Marcin Szewczuk - Kierownik Marketingu ALUPLAST

  • Jarosław Kujawa - Kierownik Przygotowania Produkcji REHAU

  • Maciej Mańko - Kierownik Marketingu GLASSOLUTIONS

  • Krzysztof Michalak - CSO - Dyrektor Handlowy OKNOPLAST

  • Andrzej Sobieski - Autoryzowany Salon HOMAX VETREX

  • Piotr Szeremiota – Dyrektor Handlowy DEKOS

MicrosoftTeams-image (52).png

Link do podsumowania konferencji na YouTube:

bottom of page